fbpx

One Man Army Detailing

FAQ

Czy powłoka ochronna (ceramiczna, grafenowa czy elastomerowa) chroni pojazd przed zarysowaniami?

Nie. Powłoka została wymyślona, by chronić lakier przed degradacją go przez promienie UV i czynniki zewnętrzne oraz ułatwić jego mycie. Powłoka jest twardsza od lakieru, ale w dalszym ciągu nie jest to zmiana pozwalająca uczciwie mówić o ochronie przed rysami. Nasze powłoki mają zdolność samoregeneracji, ale dotyczy ona tylko najpłytszych rysek, które znikną po podgrzaniu. Największą zdolnością do samoregeneracji cechuje się elastomer, ale i tutaj nie oszukamy faktów – rysa głębsza niż grubość powłoki po prostu nie zniknie.

 

Czy to prawda, że mając powłokę, mogę ograniczyć się do opłukiwania bądź mycia pojazdu na myjniach bezdotykowych?

Nie. Mycie na myjni bezdotykowej sprawdza się jedynie, gdy mamy świeże, niewklejone w pory lakieru zabrudzenia. Wtedy można mówić o względnej skuteczności takiego mycia. Jednak gdy pojazd ma już sporą warstwę mocno wbitego brudu i już długo z nią jeździ, takie „mycie” to nic innego jak konserwacja brudu. Na pozornie czystym pojeździe pozostaje wówczas tzw. film drogowy, czyli cieniutka warstwa mocno przyspojonego brudu, który zapycha powłokę ochronną, a konsekwencji prowadzi do jej degradacji.

 

Jak w takim razie poprawnie dbać o pojazd zabezpieczony powłoką?

Jak o każdy inny – poprzez regularne i delikatne mycie ręczne przeprowadzone zgodnie ze sztuką. Pod warunkiem wykonania tej usługi przez kompetentną osobę, mycie ręczne jest wciąż najlepszym sposobem na skuteczne umycie pojazdu. 

 

Na czym polega serwis powłoki ceramicznej i czy moje auto musi mieć taki serwis robiony?

Serwis powłoki ceramicznej to dokładne umycie pojazdu, dekontaminacja lakieru i „odetkanie” powłoki oraz aplikacja top coata lub odżywki do powłok – w zależności od rodzaju powłoki. Dzięki temu procesowi powłoka przejeździ na aucie kolejny interwał. Przymusu oczywiście nie ma, ale jest to warunek prawidłowego działania powłoki a tym samym Twojego zamówienia. Jest to też warunek utrzymania gwarancji na Twoją powłokę. 

 

Na jak długo wystarczy efekt korekty lakieru w Waszym wykonaniu?

To już zależy od Ciebie. Możesz jeździć z takim efektem długie lata, możesz też zniszczyć ów efekt jednym agresywnym myciem. Usunięcie rys nie sprawia, że nie mogą one pojawić się ponownie.

 

Czy korekta lakieru to proces bezpieczny?

W naszym wykonaniu zdecydowanie tak. Pracujemy w oparciu o niemal dwudziestoletnie doświadczenie oraz nowoczesne zaplecze narzędzi i fluidów polerskich. Pracujemy wyłącznie w warstwie lakieru bezbarwnego, stosując  zasadę, by usunąć jak najwięcej defektów a jak najmniej lakieru.

 

Jak często mogę przeprowadzić na moim aucie korektę lakieru?

Nie ma jednej odpowiedzi, zależy to od grubości powłoki lakierniczej na Twoim aucie oraz od skali defektów lakieru. Są auta, które poddawaliśmy korekcie kilkukrotnie a bywały i takie, przy których mogliśmy zrobić to tylko raz.

KONTAKT

ul. Lubowidzka 41C
80-174 Gdańsk 

e-mail: info@1mad.pl
tel: 601684495